Sezaminiai sausainiai

Sezaminiai sausainiai Sviestas Sezamo sėklos sezamas Sausainiai receptai KepiniaiČia tylu jau beveik mėnesį ir man dėl to tikrai labai nesmagu, tačiau, gegužės mėnuo kaip ir kasmet savo reikalų ir įvykių kiekiu bei laiko bėgimo greičiu muša visus rekordus. Vos spėju suktis, kaip voveraitė rate, o kartais ir nespėju. Tada graužiu save mintimis, kad tiek daug dar reikia padaryti, o aš nejudu į priekį. Džiaugiuosi, kad net ir tokiu laikotarpiu randu laiko pasimėgauti pagaliau mus džiuginančiu pavasariu. Šiemet nenusižengiau tradicijoms ir dar suspėjau pasidžiaugti žibuoklėmis. O graužatis tai gal ir į gerą, juk štai pagaliau randu kruopelytę laiko ir sėdu šį vėlyvą vakarą rašyti naują įrašą. 

Šį kartą džiuginu Jūsų akis žaviais sezaminiais sausainiais, kurie daugeliui, manau, primins saldžią vaikystės popietę. Sausainiai labai panašūs į „sezamki“(arba kitų dar vadinamus „kazinak“) skanėstus. Tai jau antras sezaminių sausainių receptas tinklapyje, pirmajį galite rasti čia. Pagal šį receptą sausainiai gaunasi trapesni, plonesnis ir truputėlį saldesni ir man tai labai patinka. Puikiai tinka prie stiklinės pieno ar nesaldžios arbatos puodelio. Saldūs, traškūs, ryškiai sezaminiai sausainėliai. Garantuoju sunyks nuo stalo akimirksniu! O ir pagaminti užtruksite vos pusę valandos (priskaičiuojant indų plovimą). Taigi, pirmyn pasaldinti sau dieną!

Sezaminiai sausainiai Sviestas Sezamo sėklos sezamas Sausainiai receptai Kepiniai

Jums reikės:

  • 150g. cukraus;
  • 150g. sezamo sėklų;
  • 1 kiaušinio;
  • 55g. sviesto;
  • 2 kupinų valg. šaukš. miltų;

Gaminame sausainius:

Orkaitę įkaitiname iki 180°C temperatūros. Kiaušinį išplakame iki purumo, sudedame sezamo sėklas ir išmaišome. Suberiame cukrų, supilame išlydytą sviestą ir sumaišome iki vientisos masės. Galiausiai suberiame miltus ir dar kartelį sumaišome. Imame po kupiną arbatinį šaukštelį tešlos, rankomis suformuojame apvalius rutuliukus ir dedame į kepimo popieriumi išklotą skardą palikdami didelius tarpus tarp jų. Kepame ~8 minutes, kol švelniai paruduoja. Išėmę iš orkaitęs, leidžiame truputį pravėsti, nuimame nuo skardos ir skanaujame!

Sezaminiai sausainiai Sviestas Sezamo sėklos sezamas Sausainiai receptai Kepiniai

Sezaminiai sausainiai Sviestas Sezamo sėklos sezamas Sausainiai receptai Kepiniai


Palikite komentarą