Šokoladiniai sausainiai su kondensuotu pienu ir baltojo šokolado gabalėliais

Šokoladiniai sausainiai su kondensuotu pienu ir baltojo šokolado gabalėliais šokoladas Sausainiai receptai Kondensuotas pienas KepiniaiMetai – didžiulis laiko tarpas, o juk pralekia taip greitai, tiesa? Per metus mūsų Blog’as keitėsi ne kartą ir tikiuosi tik į gerą, bet spręsti jums. Ne kartą keitėme idėją, formatą, straipsnių pobūdį, kol atradome tai, kas mūsų galva tinka ir sekasi geriausiai. Tai dalykas, kuriuo kiekvieną kartą dalindamiesi su jumis, galime šypsotis, tikėdamiesi, kad atrasite kruopelę įkvėpimo, padrąsinimo eiti pirmyn, ar tiesiog išspausime jums šypseną. Augame mes – auga ir mūsų mintys, užmojai, poreikiai. Tikimės juos visus daugiau ar mažiau įgyvendinti. Išduosiu paslaptį – keletą jų turėtumėte išvysti ir jūs. 

Šį kartą jūsų dėmesiui – stipriai nuodėmingi sausainiai. Dvigubai šokoladiniai ir su kondensuotu pienu. Saldu? Per saldu? Taip nebūna! Juk sausainiai ir turi būti saldūs, tiesa pasakius, nuodėmingai saldūs. O ir tekstūra jų nepaprasta, jei tik pavyks neperkepti, pajusite ir jūs: traški išorė ir minkštas vidus. Man kažkuo priminė brownie tekstūra, tik truputėlį tvirtesnę. O ir paruošti kaip paprasta! Viens du ir kalnas sausainių jau ant jūsų stalo! Nepamirškite prie šių skanėstų pasiruošti puodelio nesaldžios arbatos  ar stiklinės pieno. 

Jums reikės:

 • 200g. juodojo šokolado;
 • 50g. sviesto;
 • 397g. (1 skardinės) saldinto kondensuoto pieno;
 • 1 arbat. šaukš. vanilės;
 • 225g. miltų;
 • 1 1/2 arbat. šaukš. kepimo miltelių;
 • Žiupsnelio druskos;
 • 100g. baltojo šokolado.

Šokoladiniai sausainiai su kondensuotu pienu ir baltojo šokolado gabalėliais šokoladas Sausainiai receptai Kondensuotas pienas Kepiniai

Gaminame sausainius:

Orkaitę įkaitiname iki 180°C. Garų vonelėje išlydome juodąjį šokoladą su sviestu. Į gautą masę kruopščiai įmaišome kondensuotą pieną ir vanilę, nuimame nuo garų vonelės ir leidžiame pilnai atvėsti. Suberiame miltus, kepimo miltelius, druską ir gabalėliais kapotą baltąjį šokoladą ir išmaišome iki vientisos masės. Keletui minučių paruoštą tešlą dedame pailsėti į šaldytuvą. Tuo tarpu, skardą išklojame kepimo popieriumi. Iš tešlos rankomis formuojame maždaug dviejų arbatinių šaukštelių dydžio kamuoliukus, palikdami apie 5 cm. tarpus išdėliojame juos ant paruoštos skardos ir kepame apie 10 minučių. Sausainiai dar bus minkšti ir blizgės, bet tik ištraukus pradės tvirtėti, todėl svarbu neperkepti, nes tuomet sausainiai bus neįkandami. Leiskite atvėsti bei sutvirtėti ir atsargiai nuimkite nuo kepimo popieriaus. Skanaus!

Šokoladiniai sausainiai su kondensuotu pienu ir baltojo šokolado gabalėliais šokoladas Sausainiai receptai Kondensuotas pienas Kepiniai


4 komentarai

 1. o kiausiniai? kas viska sulipdo?

  • Kiaušiniai į šį receptą neįeina. O rezultatas ir be jų gaunasi puikus, mano manymu, „sulipdymo“ funkciją čia atlieka kondensuotas pienas 😉

 2. Tai kad nesigavo.. paskui jau idejau kiausini, gerai buvo. Nes ir miltu, visko norma buvo, bet tesla trupiniais visa, ir iskepus skonis kaip nezinau net ko . .

  • Labai keista, ar svėrėte visus dedamus produktus? Gal padauginote miltų ar nepakankamai skystų ingridientų įdėjote? O gal nepakankamai išmaišėt jei trupiniais tešla?Tešla turi gautis vientisa ir pakankamai tvirta, nes rutuliukai formuojami rankomis.

Palikite komentarą